Zapowiedź meczu Wawel Wirek - Gwiazda Skrzyszów

W najbliższą sobotę Gwiazdę Skrzyszów czeka wyjazd do Rudy Śląskiej na Katowicką 1, gdzie zmierzy się z drużyną Wawelu Wirek. Klub ten obchodzi w tym roku 95. rocznicę istnienia, od 1926 gra na tym samym stadionie, wewnątrz którego znajduje się ogromne, posiadające wymiary 106x68 metrów boisko. Klub wspierany przez KWK „Pokój” największe sukcesy odnosił w latach 50. ubiegłego wieku – w 1959 zaliczył awans do II ligi, z której w następnym roku spadł. W ostatnich 15 latach pierwsza drużyna Waweluwystępowała głównie w lidze okręgowej mając dwakrótkie epizody w IV lidze w sezonach 2000/01 oraz 2007/08. Wychowankami klubu są dwaj obecni piłkarze Ekstraklasy – Adam Danch (Górnik Zabrze) i Martin Konczkowski (Ruch Chorzów).

Obecnie Wawel Wirek znajduje się na 14. miejscu mającna koncie 8 punktów. Nasz przeciwnik zdecydowanie lepiej czuje się na własnym boisku, gdzie zdobył w pięciu meczach siedem punktów, zwyciężając z Przyszłością Rogów 1:0 i Jastrzębiem Bielszowice 6:0, a także remisując z Uranią Ruda Śląska 1:1, z boiska schodziła z kolei pokonana w meczach z Orłem Mokre (1:4) i Rymerem Rybnik (1:2).

Najlepszymi strzelcami drużyny są Mariusz Lux (4 bramki) oraz Kamil Wawrzyczek (3 bramki).

Ostatni skład Wawelu Wirek (0:2 na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze):

Trener – Kamil Zieleźnikurodzony w 1978, długoletni trener grup młodzieżowych w Górniku Zabrze, od września 2014 do czerwca tego roku asystent Tomasza Hajty w wówczas I-ligowym GKS-ie Tychy, z którym zaliczył spadek z ligi. Władzę w klubie przejął po porażce 4:2 z Naprzodem Syrynia w siódmej kolejce. Dotychczas w dwóch meczach 1 punkt.

Bramkarz – Kamil Palka – rocznik 1996, przed sezonem dołączył do klubu z Gwarka Zabrze. W tym sezonie 4 mecze w pełnym wymiarze czasowym.

Prawy obrońca – Kamil Orszulik – rocznik 1996, wychowanek Wawelu, w tym sezonie 4 mecze, 332 minuty, dwie żółte kartki.

Środkowy obrońca – Krzysztof Kałużny – 1989, wychowanek klubu, wszystkie mecze w sezonie po 90 minut.

Środkowy obrońca – Artur Buchcik – 1993, wychowanek klubu, osiem pełnych meczów, trzy żółte kartki i gol z Przyszłością Rogów.

Lewy obrońca – Karol Maciejok – 1997, dołączył w 2014 roku z juniorów Górnika Zabrze, osiem meczów, 690 minut, gol głową w meczu z Jastrzębiem Bielszowice.

Prawy pomocnik – Adrian Foryś – 1989, wychowanek, 645 minut w ośmiu meczach, gol głową z Rymerem Rybnik, dwie żółte kartki.

Środkowy pomocnik – Marcin Łęcki – 1987, przed sezonem dołączył z Grunwaldu Ruda Śląska, sześć meczów, 506 minut, gol z Jastrzębiem Bielszowice, dwie żółte kartki.

Środkowy pomocnik – Grzegorz Kałużny – 1993, wychowanek, 9 meczów, 806 minut, trzy żółte kartki.

Lewy pomocnik – Mirosław Sławik - 1997, wychowanek, 258 minut w 6 meczach, gol głową z Uranią Ruda Śląska.

Napastnik – Adrian Deptuch – 1996, wychowanek, 155 minut w czterech meczach.

Napastnik – Mariusz Lux – 1993, wychowanek, 808 minut w dziewięciu meczach, cztery gole: dwa z Naprzodem Syrynia i po jednym z Orłem Mokre i Jastrzębiem Bielszowice.

Rezerwowy – Szymon Meiksner – 1996, przed sezonem dołączył z rezerw Ruchu Chorzów, 2 mecze, 20 minut, w ostatnim meczu w 80. minucie zmienił Orszulika.

Rezerwowy – Łukasz Żur – 1998, wychowanek, 4 mecze, 285 minut, wszedł w 75. minucie za Maciejoka.

Rezerwowy – Mateusz Aleksa – 1997, wychowanek, 144 minuty w 6 meczach, wszedł w 72. minucie za Sławika.

Rezerwowy – Dawid Leszków – 1997, wychowanek, 180 minut w 9 meczach, wszedł w 52. minucie za Deptucha.

Gwiazda po ostatniej wygranej z Górnikiem Pszów 4:2 zajmuje drugą pozycję w tabeli mając tyle samo punktów co pierwszy Orzeł Mokre. W meczu z Wawelem nie zobaczymy na boisku Krzysztofa Oślizło (czwarta żółta kartka), a swoje małe jubileusze obchodzić mogą Paweł Lajda (215. mecz w Gwieździe, Wojciech Oślizło i Piotr Dudek (odpowiednio 110 i 75 mecz w Gwieździe, licząc od 2006 roku), Tomasz Tomiczek (70 mecz) i Przemysław Popek (45 mecz).

Najlepszymi strzelcami Gwiazdy są Grzegorz Porwoł (6 bramek) oraz Mateusz WoźnicaKrzysztof OślizłoMateusz Łozowski Piotr Dudek (po 3 bramki).

Zapraszamy chętnych kibiców na wyjazdowe spotkanie. Wyjazd autokarem spod boiska Gwiazdy Skrzyszów o godz. 12.45. Koszt przejazdu dla kibiców to jedyne 10zł.