Znów grad bramek

Gwiazda zwycięża w drugim meczu przygotowawczym 5:4 ze Spójnią Zebrzydowice, mimo że trzykrotnie goniła wynik, a goście nie wykorzystali nawet rzutu karnego przy stanie 3:4.

Tak jak w meczu z Unią Turza Gwiazdorzy szybko musieli gonić wynik - strzałem z 20 metrów popisał się zawodnik gości i okazyjnie stojący w bramce Patryk Janeta mógł tylko spoglądać na zmierzającą do jego bramki piłkę. Skrzyszowianie szybko jednak odpowiedzieli, kiedy ładnym podaniem Krzysztof Oślizło uruchomił Piotra Dudka, który ograł obrońcę i wysunął do pustej bramki piłkę Kwiatkowskiemu. Po kilkunastominutowym okresie przeciętnej gry ze strony obu drużyn pozostawiony bez opieki lewoskrzydłowy dośrodkował idealnie na nogę swojego kolegi, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Siedem minut później kolejne dośrodkowanie, tym razem z prawej strony, dało szansę wolnemu od krycia napastnikowi gości na kolejnego gola, którą to skrzętnie wykorzystał. Gwiazda zmniejszyła rozmiary prowadzenia pod koniec pierwszej połowy, kiedy K. Oślizło zagrał nadbiegającemu Tomiczkowi, podanie trafiło do Dudka, który mimo asysty obrońców zdołał ją po raz kolejny wyłożyć na patelni Kwiatkowskiemu.
Wskutek zmian w obu drużynach druga połowa rozpoczęła się wyjątkowo niemrawie, dopiero w 62. minucie Wojciech Oślizło wolejem wykończył dośrodkowanie Mirosława Stabli. Chwilę później goście znowu prowadzili, po kolejnym strzale z dystansu, a wkrótce po wznowieniu gry po starciu Patryka Janety z napastnikiem Spójni sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny, jednak strzelający przeliczył się z siłą swojego strzału i uderzył prosto w poprzeczkę. W końcówce coraz większą władzę nad środkiem pola zaczął zdobywać Stabla, którego niespożyte siły pomogły w zdobyciu przez Gwiazdę kolejnych bramek - najpierw popisał się zakończonym bramką firmowym rajdem przez pół boiska, a w 84. minucie dośrodkował piłkę jednemu z testowanych zawodników, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

Gwiazda Skrzyszów - Spójnia Zebrzydowice 5:4 (2:3)

Bramki: Dawid Kwiatkowski 9 (as. Dudek) i 41 (as. Dudek), Wojciech Oślizło 62 (as. Stabla), Mirosław Stabla 82, testowany zawodnik 2 84 (as. Stabla) - ? 6, ? 28, ? 35, ? 70

Skład: Patryk Janeta (30 Wojciech Malisz) - Tomasz Tomiczek (46 Patryk Janeta, 72 Tomasz Tomiczek), Karol Szuła (83 Rafał Klapuch), Tomasz Dróżdż (73 Mateusz Łozowski), Rafał Klapuch (46 testowany zawodnik 1) - Mateusz Łozowski (46 testowany zawodnik 2), Mirosław Stabla, Wojciech Oślizło, Piotr Dudek (73 Dawid Kwiatkowski), Krzysztof Oślizło (77 Kacper Surowiec) - Dawid Kwiatkowski (46 testowany zawodnik 3)