Gwiazda najlepsza w gminie!

W corocznym turnieju o Puchar Wójta Gminy Godów Gwiazda Skrzyszów zajęła 1. miejsce, w rundzie finałowej bezlitośnie rozprawiając się z Polonią Łaziska 2:0 i mimo porażki z KS 27 Gołkowice 1:2 dzięki zwycięstwu Polonii z KS 27 po ostatnim gwizdku turnieju mogła świętować zwycięstwo.

Runda wstępna potoczyła się zgodnie z oczekiwaniami większości kibiców - Polonia Łaziska przy wydatnym udziale testowanych zawodników pokonała LKS Skrbeńsko 2:0 (dwa gole Przemysława Szkatuły), Gwiazda zadziwiająco długo męczyła się z Interem Krostoszowice - bramki padły dopiero w drugiej połowie, gdy Dudek najpierw wykorzystał prostopadłe podanie Bartosza Hudka i minąwszy bramkarza skierował piłkę do siatki, a później po podaniu Tomasza Dróżdża dał się sfaulować w polu karnym, a jedenastkę na gola pewnie zamienił Mirosław Stabla. Ostatnie spotkanie pomiędzy Olzą Godów a KS 27 Gołkowice rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami, ale po pięknym golu Wojciecha Szuły z rzutu wolnego Olza najpierw zmniejszyła rozmiary porażki do 3:1, a wkrótce później po bramce Marcina Borka rozpoczęła heroiczny, aczkolwiek nieudany pościg.

Gwiazda szybko rozstrzygnęła losy meczu z Polonią - w 4. minucie gola po przytomnym odegraniu Łozowskiego w polu karnym zdobył Wojciech Oślizło, a już w 7. jego brat Krzysztof mocnym strzałem w okienko ugruntował prowadzenie skrzyszowian. Dalsza część meczu rozegrała się pod znakiem ciągłych ataków ze strony obu drużyn, ale beniaminek ligi okręgowej seryjnie marnował sytuacje podbramkowe, a Gwiazda odpowiadała z tą samą skutecznością, powodując, że mecz zakończył się 2:0.

KS 27 kontrolował większość meczu z Polonią Łaziska, nie mogąc jednak udokumentować swojej przewagi bramkami, a gospodarze po szybkim kontrataku zakończonym lobem Pawła Hojki zwyciężyli 1:0, wskutek czego Gwiazda przed spotkaniem finałowym była w komfortowej sytuacji.

Jak przystało na faworyta, skrzyszowianie ponownie mocnym akcentem rozpoczęli mecz - w 6. minucie Dudek wysunął w polu karnym piłkę nadbiegającemu Krzysztofowi Oślizło, który mocnym strzałem prawą nogą (!) strzelił bramkę, i mimo że później Paweł Lajda dwukrotnie dał się pokonać zawodnikom KS-u, to Gwiazda dzięki najlepszemu stosunkowi bramek mogła świętować zdobycie pucharu.

Polonia Łaziska - LKS Skrbeńsko 2:0 (1:0)
Bramki:
Przemysław Szkatuła 11 i 28

Gwiazda Skrzyszów - Inter Krostoszowice 2:0 (0:0)

Bramki: Piotr Dudek 22 (as. Hudek), Mirosław Stabla 27 (rzut karny po faulu na Dudku)

Skład: P. Lajda - R. Klapuch (28 S. Blanik), B. Hudek, K. Szuła, T. Dróżdż - M. Łozowski (20 T. Tomiczek), P. Popek (33 M. Łozowski), M. Stabla, K. Oślizło - W. Oślizło, P. Dudek

KS 27 Gołkowice - Olza Godów 3:2 (2:0)

Bramki: Dawid Bober 11, Kamil Baranek 19, Dawid Łaski 23 - Wojciech Szuła 24, Marcin Borek 26

Gwiazda Skrzyszów - Polonia Łaziska 2:0 (2:0)

Bramki: Wojciech Oślizło 4 (as. Łozowski), Krzysztof Oślizło 7

Skład: P. Lajda - R. Klapuch, B. Hudek, K. Szuła, T. Dróżdż (15 T. Tomiczek) - M. Łozowski (26 S. Blanik), P. Popek, M. Stabla, W. Oślizło, K. Oślizło - P. Dudek

Polonia Łaziska - KS 27 Gołkowice 1:0 (0:0)

Bramka: Paweł Hojka 29

Gwiazda Skrzyszów - KS 27 Gołkowice 1:2 (1:1)

Bramki: Krzysztof Oślizło 6 (as. Dudek) - Wojciech Pucka 17, ? 27

Skład: P. Lajda - R. Klapuch, B. Hudek, K. Szuła (21 T. Tomiczek), T. Dróżdż - M. Łozowski (35 S. Blanik), M. Stabla, P. Popek, W. Oślizło, K. Oślizło - P. Dudek