Zapowiedź meczu Gwiazda Skrzyszów - Tempo Paniówki

Tempo Paniówki to drużyna która jako jedna z trzech z naszej grupy nie przegrała jeszcze meczu. Po czterech kolejkach Tempo zgromadziło na swoim koncie 8 pkt. remisując dwa pierwsze spotkania z drużynami TS Jastrząb Bielszowice oraz Naprzód 32 Syrynia oraz wygrywając dwa ostatnie mecze z Uranią Ruda Śląska i Gwarkiem Zabrze.

Dla drużyny gości do tej pory dwie bramki zdobył Marcin Maszka, po jednym golu strzelili Bartłomiej Biel, Oskar Jendrychowski, Robert Metelski, Mateusz Woźnica i Paweł Hawlicki

Gwiazda po nieudanym ostatnim meczu (przegrana 4:1 z Rymerem Rybnik) spadła z 3 miejsca w tabeli na 8. Z dorobkiem dwóch zwycięstw, jednego remisu oraz jednej porażki skrzyszowianie mają 7 pkt. strzelając i tracąc po 8 goli.

Najlepszym strzelcem gospodarzy jest Grzegorz Porwoł (3 bramki), po dwie mają Krzysztof Oślizło i Mateusz Woźnica, a jedną Piotr Dudek.

Skład Tempa Paniówki w ostatnim meczu (3:1 z Gwarkiem Zabrze):

Bramkarz - Patryk Bytnar - urodzony 27.06.1988, w Tempie Paniówki od 2009 (poprzednio Walka Makoszowy), kapitan drużyny, w tym sezonie 4 pełne mecze.

Prawy obrońca - Dawid Dybcio – dwudziestodziewięcioletni wychowanek Sparty Zabrze rozgrywa swój szósty sezon w Paniówkach, poprzednio grał w czwartoligowej Slavii Ruda Śląska, w tym sezonie 2 mecze.

Środkowy obrońca – Paweł Hawlicki – urodzony 30.10.1992, piąty sezon w Paniówkach, jeden gol w tym sezonie w czterech spotkaniach.

Środkowy obrońca – Grzegorz Konopka – urodzony 8.06.1994, gracz Tempa od 2012 z półroczną przerwą na grę w czwartoligowym Gwarku Ornontowice jesienią 2013. W tym sezonie cztery mecze w pełnym wymiarze czasowym.

Lewy obrońca – Piotr Gogolok – pierwszy z młodzieżowców w zespole przeciwnika, urodzony 11.07.1996 wychowanek Górnika Zabrze, trzeci sezon w Paniówkach, w tym sezonie 3 mecze.

Prawy pomocnik – Mateusz Woźnica – imiennik naszego skrzydłowego to dwudziestotrzyletni (07.02.1992) wychowanek Tempa Paniówki, w pierwszej drużynie od 2010. W tym sezonie cztery mecze, jedna bramka.

Środkowy pomocnik – Janusz Piekarski – urodzony 7.08.1986, prawdziwa legenda naszego najbliższego rywala – w składach pojawia się jeszcze w 2007! W tym sezonie trzy niepełne mecze, trzy asysty.

Środkowy pomocnik – Łukasz Mandok – nominalny obrońca, urodzony 12.07.1993, wychowanek Górnika Zabrze, w którym przez dwa sezony w ME rozegrał 10 spotkań. W latach 2012-2014 zawodnik czwartoligowej Jedności Przyszowice, od wiosny 2015 gracz Tempa. W tym sezonie cztery mecze, dwa w pierwszym składzie.

Lewy pomocnik – Jakub Kasperek – kolejny zawodnik z rocznika 1986 i kolejny z co najmniej ośmioletnim stażem w zespole Tempa Paniówki. W najlepszym dla siebie sezonie, 2011/12, zdobył 13 bramek w okręgówce, później ani razu nie zbliżając się nawet do swojego rekordu, a w tym zagrał cztery mecze, z czego w trzech został zmieniony.

Napastnik – Oskar Jendrychowski – drugi młodzieżowiec (również rocznik 1996), wychowanek Tempa Paniówki, dla którego gole w okręgówce zdobywał jeszcze jako szesnastolatek. W poprzednim sezonie 13 bramek, w tym gol i asysta w czterech meczach.

Napastnik – Bartłomiej Biel – dwudziestotrzyletni zawodnik, który przed sezonem dołączył z MKS Zabrze-Kończyce, dla którego w trzy sezony zdobył 21 bramek. Jesienią jeden gol w dwóch meczach.

Rezerwowi:

Radosław Kowynia – w 68. minucie zastąpił Mateusza Woźnicę. Wychowanek Górnika Zabrze z rocznika 1996, w poprzednich dwóch sezonach zdobył po dwie bramki. W tym trzy dwudziestominutowe epizody z ławki.

Marcin Maszka – w 72. minucie wszedł za Bartłomieja Biela, zdobywając swojego drugiego gola w drugim meczu w tym sezonie. Rocznik 1987, od pojawienia się w kadrze Tempa (2009) nie schodził poniżej bariery 10 bramek – w ostatnim sezonie 11 goli.

Artur Dobrzyński – zmienił w 77. minucie Janusza Piekarskiego. Zawodnik z rocznika 1997, wychowanek Górnika Zabrze, w ubiegłym sezonie 1 gol w rozgrywkach, w tym poza ostatnim meczem jedno pełne spotkanie z Bielszowicami.

Daniel Babisz – zmieniając Piotra Gogoloka rozegrał swoje pierwsze 8 minut w tym sezonie. Rocznik 1994, dołączył do Paniówek przed sezonem 2013/14 z Gwarka Zabrze, którego jest wychowankiem. W zeszłym sezonie jeden gol.