Obiecujący początek przygotowań

Spadkowicz z IV ligi, Forteca Świerklany, okazał się zbyt wygodnym przeciwnikiem w pierwszym sparingu przed sezonem 2016/17 - skrzyszowanie wygrali 2:1 kontrolując przebieg spotkania praktycznie przez cały mecz.

Od początku grę zdominowali skrzyszowianie, mający za zadanie możliwie jak najdłuższe utrzymanie się przy piłce, co przy słabym pressingu gości wychodziło całkiem nieźle. Efektem tego było jednak tylko kilka nieobfitujących w gole akcji duetu Mitko-Dudek. Niestety to skrzyszowianie musieli gonić wynik - w wydawałoby się bezpiecznej akcji Tomiczek minął się z piłką chcąc ją zgrać klatką piersiową do Lajdy i napastnik Świerklan nie miał problemów z przelobowaniem wysunętego bramkarza. Gwiazda chcąc odpowiedzieć zareagowała szybkim atakiem Dudka, który faulowany na 20. metrze uzyskał rzut wolny, niestety strzelający Krzysztof Oślizło trafił zaledwie w bramkarza. "Kostek" zrehabilitował się jednak w 38. minucie, kiedy najpierw charakterystycznym dla siebie zwodem oszukał przeciwnika, a później prawą nogą (!) idealnie dośrodkował na głowę Rafała Mitko, dzięki któremu mogliśmy oglądać jedną z najpiękniejszych bramek głową na skrzyszowskim boisku.

Już na samym początku drugiej połowy Gwiazda mogła cieszyć się z gola - do toczącej się pomiędzy linią obrony a bramką piłki podobną odległość mieli bramkarz Świerklan i Piotr Dudek, jednak golkiper zdecydował się cofnąć do bramki, dając Dudkowi pole do egzekucji, którą wykonał strzałem w lewy róg. Praktycznie cała druga połowa przebiegała później pod dyktando skrzyszowian, którzy po profesorsku rozgrywając w obronie nie dali gościom szans na zmianę wyniku.

Gwiazda Skrzyszów - Forteca Świerklany 2:1 (1:1)

Bramki: Mitko 38 (as. K. Oślizło), Dudek 47 - ? 19

Skład: P. Lajda (46 zawodnik testowany 4) - K. Szuła (55 P. Popek), T. Tomiczek (55 P. Dulewicz), M. Woźnica, K. Oślizło (55 B. Hudek) - R. Mitko (46 Ł. Wuwer), zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3 (55 P. Janeta) - B. Kanafek (46 M. Łozowski), P. Dudek (87 zawodnik testowany 3).