3 punkty z Unią Turza !!!

Wczoraj (tj. 06.04.2019r) Gwiazda podejmowała u siebie Unię Turza. Przed meczem wiele osób sądziło pewnie, że drużyna z sąsiedniej Turzy jest poza zasięgiem Gwiazdy Skrzyszów. Gospodarze jednak od początku do końca wierzyli, że korzystny wynik jest możliwy. W 10 minucie goście mogli wyjść na prowadzenie, kiedy to sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym i wskazał na wapno. Szymon Wątroba jednak świetnie wyczuł intencje strzelającego i broniąc rzut karny dał kolegom z drużyny drugie życie. Wynikiem 0:0 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej kibice zobaczyli aż 3 gole, w tym 2 dla Gwiazdy. Na 1:0 trafił Grzegorz Gojny, który pierwszy dobiegł do piłki odbitej przez bramkarza po strzale Omara Beniteza. Unia zdołała wyrównać na 1:1. W samej końcówce kiedy już wydawało się, że mecz zakończy się remisem, faulowany w polu karnym został Jakub Sikora. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Mirosław Stabla i pewnym strzałem zdobył bramkę na 2:1.

Gwiazda Skrzyszów - Unia Turza Śląska 2:1.

bramki dla Gwiazdy: Grzegorz Gojny i Mirosław Stabla (rzut karny).