Zapowiedź meczu Gwiazda Skrzyszów - Polonia Łaziska

Już w najbliższą sobotę, 19 września,Gwiazda na swoim terenie podejmować będzie obecnego lidera grupy II, Polonię Łaziska, która po krótkiej, zaledwie rocznej przerwie wraca do ligi okręgowej.Jak do tej pory mecze pomiędzy Gwiazdą a Polonią charakteryzowały się ogromną dawką emocji, przeważnie górą wychodzili jednak sąsiedzi z południa, nie należy jednak zapominać, że derby zawsze rządzą się swoimi prawami, także i teraz z całą pewnością trudno wskazać faworyta tej konfrontacji.

Polonia w ostatnich czterech spotkaniach zdobyła komplet punktów, zwyciężając z Gwarkiem Zabrze 1:0 (gol Artura Grabca), Uranią Ruda Śląska 2:0 (dublet Pawła Hojki), Naprzodem Syrynia 3:0 (dwa gole Seweryna Grodzkiego i jeden Łukasza Szkatuły) i Jastrzębiem Bielszowice 1:0 (bramka Mariusza Pietrzaka).Gwiazda z kolei po dwóch wpadkach na Rymerze (1:4, gol Mateusza Woźnicy) i u siebie z drużyną Tempo Paniówki (0:3), wraca na dobre tory wygrywając na ciężkim terenie w Czyżowicach (2:1, bramki Wojciecha Oślizło i Grzegorza Porwoła).

Jak to zwykle bywa w meczach pomiędzy klubami z miejscowości położonych blisko siebie, spotkanie nacechowane jest dodatkowymi smaczkami - kapitanem Polonii Łaziska jest nasz były piłkarz Seweryn Grodzki (57 meczów, 4 bramki w Gwieździe), w ataku występuje Mariusz Pietrzak, na boisku pojawia się również Łukasz Ślęczek (34 mecze i 3 bramki dla naszego klubu), a piłkarską przeszłość w Polonii mają bracia Oślizło – Krzysztof (5,5 sezonu) oraz Wojciech (4,5 sezonu).

Ostatni skład Polonii Łaziska:

(w nawiasach podano kolejno rocznik, mecze i bramki w obecnym sezonie)

Trener: Janusz Należyty

Adam Hojka (1996, 6/0)

Karol Kowol (1996, 5/0)

Ariel Poterała (1985, 6/0)

Kamil Kotkowski (1990, 6/0)

Seweryn Grodzki (1985, 6/2)

Dawid Kuźdub (1990, 5/0)

Dawid Buchalik (1993, 6/0)

Łukasz Szkatuła (1987, 6/1)

Kamil Szkatuła (1996, 6/1) (46 Łukasz Ślęczek 1987, 5/0)

Mariusz Pietrzak (1982, 6/1) (80 Karol Szkatuła 1996, 5/0)

Artur Grabiec (1987, 4/4)

Zapraszamy kibiców na 16.00 w sobotę i liczymy na gorący doping!