Zapowiedź meczu Gwiazda Skrzyszów - Orzeł Mokre

W najbliższą sobotę Gwiazda rozegra najważniejszy, jeśli chodzi o sytuację w tabeli, mecz w tej rundzie - w 11. kolejce do Skrzyszowa przyjedzie obecny lider Orzeł Mokre, który przewyższa Gwiazdę jedynie lepszym stosunkiem bramek.

Założony w 1922 roku klub z sołectwa od 1975 wchodzącego w skład Mikołowa w XXI wieku lawiruje pomiędzy kolejnymi grupami Ligi okręgowej, przez dwa sezony grając także w katowickiej klasie A. W ostatnim sezonie zajął 5. miejsce, będąc najwyżej notowaną z drużyn, które po reorganizacji pozostały w grupie II.

Ten sezon dla Orła wydaje się być jeszcze lepszy - w 10 meczach wygrał 7 razy, 1 raz zremisował (3:3 u siebie z Naprzodem Zawada) i 2 razy przegrał (1:2 z Polonią Marklowice u siebie i 1:3 z Uranią Ruda Śląska na wyjeździe). Na uwagę zasługuje wyjątkowo wysoka średnia strzelanych bramek - 3.3 na mecz, a na wyjeździe aż 4.0! W ostatnich 5 meczach Orzeł wygrał z Gwarkiem Zabrze (2:0, gole Wróblewskiego i Magnora), zaliczył wspomnianą wpadkę z Uranią (gol Kolasy), pokonał Naprzód Syrynia 4:1 (bramki Mnochy 2,Kamieński, Pisarek), rozbił Jastrząb Bielszowice 7:0 (Kamieński 4,Pisarek,Wróblewski, Mnochy) i przegrał z Polonią Marklowice 1:2 (strzelcem gola Wróblewski). W tabeli za ostatnie 5 meczów Orzeł plasuje się więc z dorobkiem 9 punktów na 3. miejscu, oglądając plecy niepokonanej ostatnimi czasy Gwiazdy.

Wyjściowy skład Orła Mokre w meczu z Gwarkiem Zabrze (2:0):

Trener: Mateusz Karcz

Bramkarz: Patryk Skotnicki – rocznik 1996, wychowanek klubu, w tym sezonie 5 meczów w pełnym wymiarze czasowym.

Obrońca: Marek Andrecki – rocznik 1987, przed sezonem przyszedł z rozpadającego się MKS Zabrze-Kończyce. W tym sezonie siedem meczów, 555 minut, jeden gol samobójczy, jedna żółta kartka i jedna czerwona (w 15. minucie meczu z Polonią Marklowice).

Obrońca: Sebastian Kopyciok – rocznik 1982, w 2014 roku opuścił na rzecz Orła czwartoligowe Wyzwolenie Chorzów. 10 meczów po 90 minut, trzy żółte kartki i jeden gol samobójczy.

Obrońca: Dawid Magnor – rocznik 1990, przynajmniej od 2011 w Orle, w tym sezonie 9 meczów, 610 minut, dwie żółte kartki i gol w ostatnim meczu z Gwarkiem.

Obrońca: Wojciech Simon – rocznik 1982, dołączył przed sezonem 2014/15 z Grunwaldu Ruda Śląska, w tym sezonie 8 meczów, 597 minut.

Pomocnik: Łukasz Kolasa – rocznik 1984, wrócił do Orła w 2014 po jednosezonowej przygodzie z Uranią, w ubiegłym sezonie najlepszy strzelec drużyny z 17 bramkami, w tym póki co 4 gole i 881 minut w 10 meczach.

Pomocnik: Dariusz Kubacki – rocznik 1990, w 2013 przyszedł z Podlesianki Katowice, 9 meczów, 550 minut, jeden gol i jedna żółta kartka.

Pomocnik: Grzegorz Ostrowski – rocznik 1984, w 2014 powrócił po jednosezonowym epizodzie w Wawelu Wirek, w tym sezonie 9 meczów, 518 minut, cztery żółte kartki.

Pomocnik: Mateusz Pisarek – rocznik 1995, wychowanek Polonii Łaziska Górne, z której przeszedł do Orła w 2014. W tym sezonie 10 meczów, 856 minut, trzy bramki.

Napastnik: Dominik Kamieński – rocznik 1992, przed sezonem przeszedł z Uranii Ruda Śląska, w tym 5 bramek (z czego 4 strzelone Bielszowicom), 10 meczów, 586 minut, jedna żółta kartka.

Napastnik: Paweł Wróblewski – rocznik 1988, w 2014 przyszedł z Grunwaldu Ruda Śląska, w ubiegłym sezonie 11 bramek (drugi w drużynie), w tym cztery gole, 762 minuty w 9 meczach.

Pozostali piłkarze Orła Mokre:

Jarosław Brząkalik – bramkarz z rocznika 1995, w pierwszych pięciu meczach podstawowy zawodnik, od 6. kolejki stracił miejsce w składzie na rzecz Skotnickiego. Przyszedł przed sezonem z Sokoła Orzesze.

Grzegorz Hanus – szesnastoletni (1999) wychowanek klubu, zagrał w dwóch meczach 12 minut.

Paweł Janoszka – zimą 2015 dołączył z Unii Bieruń Stary, rocznik 1994, pomocnik lub napastnik, w 8 meczach zagrał 372 minuty i strzelił 2 gole, „zarobił” również 2 żółte kartki.

Mateusz Malec – napastnik z rocznika 1995, przyszedł w 2014 z Polonii Łaziska Górne, w tym sezonie 42 minuty w 3 meczach

Ariel Mnochy – najlepszy strzelec Orła, 11 goli w 9 meczach (786 minut), nie zagrał tylko w ostatnim spotkaniu z Gwarkiem. Przed sezonem sprowadzony z Jedności Przyszowice.

Krzysztof Rotkegel – rezerwowy obrońca z rocznika 1987, zimą 2015 przyszedł z Kolejarza Katowice, w tym sezonie 9 spotkań, 271 minut, jedna żółta kartka, jeden gol.

Dawid Wiercioch – obrońca z rocznika 1993, przyszedł zimą 2015 z Jedności Przyszowice, w tym sezonie 9 spotkań, 627 minut.

Najlepszym strzelcem Gwiazdy jest Grzegorz Porwoł (6 bramek). Trzykrotnie trafiali do siatki: Mateusz Woźnica, Krzysztof Oślizło, Mateusz Łozowski, Piotr Dudek i Wojciech Oślizło.

Wyjściowy skład Gwiazdy w ostatnim meczu z Wawelem Wirek:

Paweł Lajda, Tomasz Tomiczek, Bartosz Hudek, Karol Szuła, Mirosław Stabla, Przemysław Popek, Bartosz Kanafek, Mateusz Łozowski, Wojciech Oślizło, Piotr Dudek, Grzegorz Porwoł.

Swoje jubileuszowe mecze obchodzić mogą Bartosz Hudek (110.) i Patryk Janeta (30.).

Trudno wskazać faworyta tego starcia, ale na pewno czeka nas fantastyczne spotkanie.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy w sobotę o godz. 15.00 i prosimy o gorący doping dla naszej drużyny.