Zakończenie rozgrywek II Ligii tenisa stołowego

Zakończenie rozgrywek II Ligii tenisa stołowego

Z uwagi na przedłużenie w dniu 18.04.2021 r. obostrzeń mających na celu ograniczenie rozprzestrzenia choroby Covid-19, komunikatem nr 17/2020/2021 Zarządu Śląskiego Związku Tenisa Stołowego z dnia 08.04.2021 r. oraz braku pozytywnych rokowań co do poprawy sytuacji sanitarno-epidemiologicznej i utrudnionego dostępu do hal sportowych na obszarze Województwa Śląskiego, Zarząd ŚlZTS podjął trudną, lecz konieczną uchwałę o zakończeniu rozgrywek II Ligi Kobiet i Mężczyzn, lig niższych oraz lig amatorskich na obecnym etapie rozgrywek II rundy. Biorąc pod uwagę fakt, iż nie wszystkie drużyny w II Lidze Kobiet i Mężczyzn, Lig niższych oraz Lig amatorskich rozegrały taką samą ilość meczów w II rundzie, Zarząd SlZTS zdecydował na posiedzeniu zarządu w dniu 22.04.2021 r., iż końcowa klasyfikacja drużyn w poszczególnych ligach odbędzie się nie na podstawie RATIO lecz wyników po I rundzie rozgrywek. Takie podejście gwarantuje zachowanie zasad fair play. Podjęta przez Zarząd ŚlZTS decyzje była bardzo trudna ponieważ zdajemy sobie sprawę, iż rywalizacja przy stole pingpongowym jest najlepszą oceną drużyny i jej umiejętności. Fakt ten został zakłócony przez obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzenia choroby Covid-19 wprowadzone przez Rząd RP. Jesteśmy przekonani iż nowy sezon rozgrywek przebiegnie z atmosferze tylko sportowej. O awansach i spadkach oraz kwalifikacji do rozgrywek barażowych decydują wyniki I rundy rozgrywek II Ligi Kobiet i Mężczyzn, Lig niższych oraz Lig amatorskich. Termin spotkań barażowych zostanie wyznaczony po wycofaniu obostrzeń mających na celu ograniczenie rozprzestrzenia choroby Covid-19. Rozegranie baraży planowane jest przełom maja i czerwca 2021 roku. W terminie rozegrania spotkań barażowych rozegrane zostaną również spotkania ustalające ostateczną klasyfikację II Ligi mężczyzn w sezonie 2020/2021. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z biurem ŚLZTS pod adresem email biuro@slzts.pl lub pod numerem telefonu 733 555 723

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości